Înainte să conducem pe alții este important să știm să ne conducem pe noi. Înainte să cerem altora să fie buni profesioniști este important să cerem același lucru de la noi. În business, în familie sau în cercul de prieteni, toate încep de la cine suntem, iar doar mai apoi este important ceea ce facem sau ce ne dorim de la cei de lângă noi.
Dezvoltarea personală este cel mai important domeniu pe care l-am studiat, care m-a ajutat să îmi formez principii și credințe care să mă ghideze în tot ceea ce fac. Brian Tracy și Tony Robbins sunt cei doi autori de la care am învățat cel mai mult în acest domeniu.
Îl admir foarte mult pe Brian Tracy pentru informația de calitate pe care o transmite în fiecare carte sau audiobook și pentru toată munca pe care a realizat-o în domeniul dezvoltării personale și profesionale. Autorul a ţinut peste 5 000 de conferinţe pentru mai mult de 5 000 000 de persoane, a creat peste 300 de cărţi audio şi programe de dezvoltare video, inclusiv cel mai bine vândut program din toată lumea, Psihologia succesului, care a fost tradus în peste 20 de limbi.
Brian Tracy vine la Cluj pe 25 martie și la București pe 27 martie, iar dacă nu te-ai înscris încă, folosește codul de reducere “Călin Biriș” și vei obține 20% reducere la biletele Gold rezervate online. Află detalii pe siteul evenimentului.
În ultima lună am ascultat 4 audiobook-uri de la Brian Tracy pe care ți le recomand cu caldură, dacă încă nu le-ai ascultat. S-ar putea să-ți schimbe modul în care îți vezi prioritățile în viață și în business sau în vânzări. Ne vedem la eveniment!
2 replies to "Cel mai important lucru în business sau în familie"
Bine zici, Calin… doar ca raspunsurile la intrebarile : cine suntem, ce facem sau ce ne dorim, nu sunt asa usor de gasit pe cat pare la prima vedere :)
Asa este Valentin. De aceea recomand citirea unor autori buni pe dezvoltare personala si profesionala ;)